Нова Українська Школа
Навчальні програми для 1-4 класів (ПРОГРАМИ НУШ)
- Типова освітня програма, розроблена під керівництвом Савченко О. Я. 1-2 клас
- Типова освітня програма, розроблена під керівництвом Шияна Р. Б. 1-2 клас
- Типова освітня програма, розроблена під керівництвом Савченко О. Я. 3-4 клас
- Типова освітня програма, розроблена під керівництвом Шияна Р. Б. 3-4 клас
Типові освітні програми для закладів загальної середньої освіти:
- Типова освітня програма розроблена під керівництвом О. Я. Савченко.
- Tипова освітня програма під керівництвом Р. Б. Шияна.
Концепція Нової Української Школи
Державний стандарт початкової освіти
Презентація кабінету початкових класів Дружбівської філії (учитель Козел Н.Г.)
Модельні навчальні програми для 5-9 класів Нової української школи (запроваджуються поетапно з 2022 року)
Типова освітня програма для 5–9 класів (НУШ): роз’яснення МОН
Як використовувати оновлену Типову освітню програму для 5–9 класів та які її переваги? Як скласти освітню програму закладу освіти на основі ТОП і як розподіляти години з резерву? Міністерство освіти і науки підготувало відповіді на ці та інші запитання.
Що саме змінилося в Типовій освітній програмі (далі – ТОП) для 5–9 класів і в чому полягає її гнучкість?
- Замість типового навчального плану з рекомендованою кількістю годин запропоновано формат навчального плану, у якому легко і зручно реалізувати академічну свободу, зокрема розробити річні навчальні плани для окремих класів однієї паралелі з урахуванням освітніх потреб учнівства.
- Увідповіднено співвідношення між інтегрованими й розінтегрованими курсами.
- Уведено освітні компоненти, актуальні в умовах воєнного часу, зокрема «Безпековий практикум».
- Визначено мінімальну кількість годин на міжгалузеві інтегровані курси.
- Вилучено предмети й курси, які втратили актуальність у зв’язку з вимогами інших нормативно-правових актів та об’єктивною реальністю, зокрема російську та молдовську мови в усіх інтегрованих та предметних варіантах.
- Уточнено перелік модельних навчальних програм (далі – МНП), визначено вимоги до модельних навчальних і навчальних програм.
Які переваги ТОП цього року порівняно з попередньою?
Замість подвійної роботи: скорочення годин між рекомендованим і мінімальним показниками та подальшим перерозподілом їх на інші освітні компоненти, тепер можна одразу скористатися «резервом» годин навчального навантаження для перерозподілу між освітніми компонентами (навчальними предметами / інтегрованими курсами, міжгалузевими інтегрованими курсами, курсами за вибором) з урахуванням освітньої траєкторії закладу освіти.
Зручно створювати гнучкі й варіативні навчальні плани, поєднуючи інтегровані та розінтегровані рішення.
На скільки розробляють і хто схвалює освітню програму? Яка структура освітньої програми? Хто розробляє освітню програму? Який пакет документів для розроблення власної програми?
У статті 11 Закону України «Про повну загальну середню освіту» йдеться про те, що заклад освіти розробляє та використовує в освітній діяльності одну освітню програму на кожному рівні (циклі) повної загальної середньої освіти або наскрізну освітню програму, розроблену для декількох рівнів освіти.
Освітні програми закладів освіти (далі – ОПЗО) можуть бути розроблені на основі відповідної типової освітньої програми (ТОП) або освітніх програм, розроблених суб’єктами освітньої діяльності, науковими установами, фізичними чи юридичними особами і затверджених центральним органом виконавчої влади із забезпечення якості освіти.
Рішення про використання закладом освіти ОПЗО, розробленої на основі ТОП або іншої освітньої програми, ухвалює педагогічна рада закладу освіти