A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти Дружбівської міської ради

Нова Українська Школа

Навчальні програми для 1-4 класів (ПРОГРАМИ НУШ)


 

Типові освітні програми для закладів загальної середньої освіти:

Концепція Нової Української Школи

Державний стандарт початкової освіти

Презентація кабінету початкових класів Дружбівської філії (учитель Козел Н.Г.)

 

Модельні навчальні програми для 5-9 класів Нової української школи (запроваджуються поетапно з 2022 року)

Типова освітня програма для 5–9 класів (НУШ): роз’яснення МОН

Як використовувати оновлену Типову освітню програму для 5–9 класів та які її переваги? Як скласти освітню програму закладу освіти на основі ТОП і як розподіляти години з резерву? Міністерство освіти і науки підготувало відповіді на ці та інші запитання.

Що саме змінилося в Типовій освітній програмі (далі – ТОП) для 5–9 класів і в чому полягає її гнучкість?

  • Замість типового навчального плану з рекомендованою кількістю годин запропоновано формат навчального плану, у якому легко і зручно реалізувати академічну свободу, зокрема розробити річні навчальні плани для окремих класів однієї паралелі з урахуванням освітніх потреб учнівства.
  • Увідповіднено співвідношення між інтегрованими й розінтегрованими курсами.
  • Уведено освітні компоненти, актуальні в умовах воєнного часу, зокрема «Безпековий практикум».
  • Визначено мінімальну кількість годин на міжгалузеві інтегровані курси.
  • Вилучено предмети й курси, які втратили актуальність у зв’язку з вимогами інших нормативно-правових актів та об’єктивною реальністю, зокрема російську та молдовську мови в усіх інтегрованих та предметних варіантах.
  • Уточнено перелік модельних навчальних програм (далі – МНП), визначено вимоги до модельних навчальних і навчальних програм.

Які переваги ТОП цього року порівняно з попередньою?

Замість подвійної роботи: скорочення годин між рекомендованим і мінімальним показниками та подальшим перерозподілом їх на інші освітні компоненти, тепер можна одразу скористатися «резервом» годин навчального навантаження для перерозподілу між освітніми компонентами (навчальними предметами / інтегрованими курсами, міжгалузевими інтегрованими курсами, курсами за вибором) з урахуванням освітньої траєкторії закладу освіти.

Зручно створювати гнучкі й варіативні навчальні плани, поєднуючи інтегровані та розінтегровані рішення.

На скільки розробляють і хто схвалює освітню програму? Яка структура освітньої програми? Хто розробляє освітню програму? Який пакет документів для розроблення власної програми?

У статті 11 Закону України «Про повну загальну середню освіту» йдеться про те, що заклад освіти розробляє та використовує в освітній діяльності одну освітню програму на кожному рівні (циклі) повної загальної середньої освіти або наскрізну освітню програму, розроблену для декількох рівнів освіти.

Освітні програми закладів освіти (далі – ОПЗО) можуть бути розроблені на основі відповідної типової освітньої програми (ТОП) або освітніх програм, розроблених суб’єктами освітньої діяльності, науковими установами, фізичними чи юридичними особами і затверджених центральним органом виконавчої влади із забезпечення якості освіти.

Рішення про використання закладом освіти ОПЗО, розробленої на основі ТОП або іншої освітньої програми, ухвалює педагогічна рада закладу освіти

Вхід для адміністратора